Dodatkowe materiały do nauki

Materiałów w internecie dotyczących programowania jest bardzo dużo. Czasami ciężko jest przez nie wszystkie przebrnąć. Tutaj postaram się zebrać spis przydatnych linków, z materiałami które mogą pomóc przy nauce.

Poniższy spis oczywiście nie jest kompletny więc jeśli trafisz na stronę (bądź jesteś jej właścicielem), która może okazać się pomocna innym zachęcam do kontaktu. Formularz kontaktowy znajdziesz na stronie O mnie.

Warunkiem, który spełniają wszystkie strony poniżej jest darmowy dostęp. Każda ze stron zawiera zestaw wartościowych materiałów dostępnych za darmo.

Strony po polsku

Strony po angielsku

  • https://www.codecademy.com – zestaw interaktywnych kursów pozwalających poznać podstawy wielu języków programowania. Korzystanie z tych materiałów pozwala zacząć przygodę z programowaniem w przeglądarce, bez konieczności konfigurowania środowiska,
  • https://docs.oracle.com/javase/tutorial/tutorialLearningPaths.html – świetny zestaw materiałów zarówno dla początkujących jak i bardziej zaawansowanych programistów. Poza artykułami opisującymi podstawy języka Java znajdziesz też tutaj materłay poświęcone bardziej zaawansowanym zagadnienom jak JMX czy RMI.
  • http://tutorials.jenkov.com – zestaw kursów dotyczących nie tylko języka programowania Java. Znajdziesz tutaj także materiały dla bardziej zaawansowanych programistów.