Wstęp

Podsumowując wszystko w kilku zdaniach, zanim przejdę do bardziej rozbudowanych formułek:

Rozwinięcie

Tak, przeczytałem dotyczące mnie strony ze skonsolidowanego tekstu rozporządzenia PE i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r.. Musze powiedzieć, że miałem w życiu przyjemniejsze lektury. Poniżej postaram się dopełnić wszystkich obowiązków, które nakłada na mnie to rozporządzenie wraz z ustawą z 10 maja 2018 r. o ochronie danych osobowych.

Ochrona danych osobowych

Podanie przez Ciebie jakichkolwiek danych osobowych jest zawsze dobrowolne. Jest także konieczne do zrealizowania Twoich celów (na przykład zapisania się do samouczkowego newslettera czy dodania komentarza).

Dostęp do Twoich danych mam wyłącznie ja (pomijając dane dostępnie publicznie takie jak komentarze na blogu). Staram się w najlepszy znany mi sposób chronić Twoje dane osobowe na przykład poprzez:

Administrator danych osobowych

Administratorem danych osobowych jestem ja, Marcin Pietraszek, pod szyldem jednoosobowej działalności gospodarczej: Salum Marcin Pietraszek ul. Borówkowa 2 56-400 Oleśnica, NIP: 9111832168.

Jakie dane przetwarzam

Samuczkowy Newsletter

Głównym zbiorem danych jaki posiadam jest Samouczkowy Newsletter. Zbieram w nim Twój adres e-mail połączony z Twoim imieniem. Dane te zbieram, żeby móc się z Tobą komunikować, na przykład wysyłając Ci informacje o nowych treściach na blogu. Przechowuję Twoje dane tak długo jak istniał będzie Samouczkowy Newsletter. Oczywiście możesz się z niego wypisać w każdym momencie – w takiej sytuacji przestanę wysyłać do Ciebie wiadomości. Twój adres będzie nadal w bazie żebym mógł potwierdzić Twoje wyrażenie zgody na przetwarzanie Twoich danych.

Twoje dane w Samouczkowym Newsleterze znajdują się po wyrażeniu przez Ciebie zgody w postaci dodania swojego adresu e-mail i jego potwierdzenia.

Samouczkowy Newsletter obsługiwany jest dzięki firmie MailerLite. I to właśnie ta firma przetwarza Twoje dane osobowe – UAB MailerLite, Paupio st. 46, LT-11341 Vilnius, Lithuania.

Komentarze na blogu

Mam nadzieję, że jesteś aktywnym Czytelnikiem, który komentuje artykuły na blogu. Komentarze obsługiwane są przez firmę Disqus Inc., 301 Howard Street, Suite 300, San Francisco, CA94105, USA.

Komentarze na blogu będą widoczne dopóki nie zdecydujesz się na ich usunięcie. Dane, które podasz w formularzu używane są wyłącznie do publikacji komentarza.

Wiadomości e-mail

Jak zwykle zachęcam Cię do napisania do mnie wiadomości. W momencie jej wysłania przekazujesz mi także swój adres e-mail z dodatkowym zestawem nagłówków. Wysyłając do mnie wiadomość zezwalasz na przetwarzanie przeze mnie tych danych w celu nawiązania zwyczajnej konwersacji, ot taka sobie rozmowa przez e-mail.

Wiadomości, które od Ciebie dostaję przechowywane są na serwerach firmy obsługującej skrzynkę pocztową do czasu ich usunięcia – nie potrafię przewidzieć kiedy to będzie.

Skrzynkę pocztową obsługuje firma OVH sp. z o.o. REGON: 933029040 NIP: 899-25-20-556.

Twoje prawa

Zgodnie z wspomnianym wyżej rozporządzeniem i ustawą przysługuje Ci szereg praw:

Masz też prawo nie zgadzać się z moją opinią na każdy temat, ba powiedziałbym nawet, że zawsze trzeba ją kwestionować i wyrobić sobie własną ;). W każdej sprawie możesz kontaktować się ze mną używając mojego adresu e-mail: marcin małpka samouczekprogramisty kropka pl.

Ciasteczka

Lubię ciasteczka, jednak nie używam żadnych własnych ciasteczek na Samouczku. Korzystam z usługi Google Analytics, która pozwala mi śledzić zainteresowanie blogiem i dopasowywać treści do potrzeb czytelników.

Masz możliwość wyłączenia zgody na używanie ciasteczek poprzez odpowiednie mechanizmy Twojej przeglądarki.

Zakończenie

Mam nadzieję, że udało Ci się mnie chociaż trochę poznać czytając artykuły na blogu. Wiesz, że jestem otwarty na wszelką konstruktywną krytykę. Jeśli jest coś, co Cię niepokoi, albo cokolwiek, co mogę poprawić w kontekście Twoich danych osobowych zawsze możesz do mnie napisać na adres marcin małpka samouczekprogramisty kropka pl.