Na tej stronie znajdziesz zestaw artykułów, który pozwoli Ci w praktyczny sposób nauczyć się podstaw języka SQL. Jest to solidna baza, która pozwoli Ci rozbudowywać swoją wiedzę związaną z tym językiem. W kursie staram się pokazywać najczęściej używane elementy SQL, które wspierane są przez większość znanych mi baz danych.

Jeśli z bazami danych masz do czynienia pierwszy raz, zachęcam Cię do przeczytania artykułu wprowadzającego do relacyjnych baz danych.

Praktyka to podstawa

Powtarzam to do upadłego, uczysz się przez praktykę. Dlatego właśnie kurs który przygotowałem pozwoli Ci w praktyce sprawdzić działanie każdego zapytania, które znajdziesz w treści artykułu.

Każdy artykuł kończy się zestawem zapytań do samodzielnego przygotowania. Te zapytania także możesz przetestować i sprawdzić z przykładowymi rozwiązaniami.

Składnia SQL

Do tej pory w ramach kursu SQL ukazały się następujące artykuły:

Co dalej?

Jeśli jakikolwiek temat nie jest dla Ciebie wystarczająco jasno opisany proszę daj znać, postaram się go rozwinąć w kolejnym artykule.

Na koniec mam tę samą prośbę co zawsze. Jeśli znajdziesz chwilę, żeby napisać mi co sądzisz o kursie będę wdzięczny. Każda konstruktywna krytyka jest mile widziana. Mój adres e-mail to marcin małpka samouczekprogramisty.pl.