Studiowałem Informatykę na Politechnice Wrocławskiej. Nie jestem wykładowcą akademickim, więc nie oczekuj ode mnie akademickiej teorii ;). W artykułach teorię staram się pokazać w przyjazny i zrozumiały sposób, poparty przykładami.

Tematy, które opisałem w artykułach znajdujących się na tej stronie to materiał, który moim zdaniem powinien znać każdy programista. Jeśli masz inne zdanie z chęcią poznam Twój punkt widzenia.

Arytmetyka komputerów

Można powiedzieć, że komputer posługuje się ciągiem 0 i 1. Jak te ciągi przekładają się na liczby? Artykuły z tej listy pomogą Ci to zrozumieć.

Struktury danych

Struktury danych to chleb powszedni pracy programisty. Bez ich pomocy nie powstanie żaden większy program. Moim zdaniem dobrze jest rozumieć jak te struktury działają. Artykuły z tej listy przybliżą Ci te najczęściej używane. Zawsze pokazuję też przykładową implementację:

Różne

Na koniec mam dla Ciebie listę różnych zagadnień, które także są warte Twojej uwagi, a nie pasowały do kategorii wymienionych wyżej.

Co dalej?

Teorię trzeba łączyć z praktyką, zapraszam Cię do rozwiązania kilku zadań dla programistów. Kolejnym etapem praktyki może być przejrzenie projektów programistycznych.

Zachęcam Cię też do przeczytania artykułu, w którym znajdziesz zestawienie zawierające książki dla programistów.