Na blogu staram się pokazywać, że nauka powinna odbywać się poprzez praktykę. Właśnie z tego powodu realizuję projekty “od początku do końca”. Na tej stronie znajdziesz zestaw artykułów, które związane są z większymi projektami programistycznymi.

Projekty

Pogodynka

Pogodynka to projekt, który polegał na udostępnieniu odczytów temperatury na żywo. Termometr cały czas działa i pokazuje temperaturę: http://pogodynka.pietraszek.pl. Projekt ten realizowałem w trakcie konkursu Daj się poznać 2017.

Informator

Zadaniem tego projektu było udostępnienie API pozwalającego na odczyt informacji o konferencji infoShare. Projekt ten realizowałem w ramach współpracy z organizatorem konferencji infoShare 2018.

Co dalej?

Zabierz się za swój projekt ;). Znajdź temat, który interesuje Cię najbardziej. Niech Twój projekt rozwiązuje problem związany z tym interesującym tematem. Może to być rejestr podlewania kwiatków, zbiór wyników ligi piłki ręcznej czy zestawienie z datami premier interesujących Cię seriali. Niech to będzie cokolwiek, co zachęci Cię do programowania. Masz problem ze znalezieniem tematu? Zapytaj najbliższych znajomych. Osoby, które znają Cię najlepiej na pewno wskażą coś, co będzie dla Ciebie interesujące.

Jeśli masz już kilka projektów za sobą to może warto rozejrześ się za pierwszą pracą w IT.

A może masz pomysł na projekt, który powinienem zrealizować na blogu? Może Twoim zdaniem trzeba poprawić coś w istniejących projektach? A może znalazłeś błąd? Nie wahaj się naskrobać do mnie parę zdań, będę wdzięczny za każdą opinię. Mój adres e-mail to marcin małpka samouczekprogramisty.pl.